افزايش بازديد سايت و وبلاگ
تور آفریقای جنوبی نوروز 96
تور پوکت نوروز 96
تور هنگ كنگ
تور پوكت
تور تايلند
كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارنامه عملكرد گمرك ايران از نگاه وزير اقتصاد

دكتر علي طيب‌نيا وزير امور اقتصادي و دارايي در مراسم رونمايي از تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي در جمع خبرنگاران گفت: امروز تمامي عمليات‌ها در گمرك به صورت الكترونيك انجام مي‌شود و ارتباط بين گمرك و ساير دستگاه‌ها در داخل سيستم و برخط است.

اين اقدامات درآمدهاي گمركي را تا درصد بسيار زيادي افزايش داده است. در سال 93 كه سال اول بهره‌برداري از سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي بود درآمدهاي گمركي 86 درصد افزايش داشت و اين روند همچنان ادامه داشته و در سال‌جاري تاكنون درآمدهاي گمركي 40 درصد افزايش يافته است.
وي ادامه داد: امروز وقتي كالا از مبدأ بارگيري مي‌شود با هماهنگي‌هاي به عمل آمده اطلاعات مربوط به كالا در سامانه ثبت مي‌شود. علاوه بر اين مواردي مانند ارزش كالا،‌ به صورت پيش‌فرض در سامانه وجود دارد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳۰ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۷:۵۷ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

بسته حمايت از توليد و صادرات در گمرك

گمرك ايران تسهيلات ويژه اي براي حمايت از توليد و صادرات با استفاده از سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي در نظر گرفته است .

جهت اطلاع از متن كامل بسته حمايت از توليد و صادرات در گمرك و تسهيلات ويژه اي كه گمرك ايران براي حمايت از توليد كنندگان و صادر كنندگان در نظر گرفته است مي توانيد اينجا را كليك نماييد .

 

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۸ دى ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۴:۱۴ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

قفل شدن سامانه گمرك بر روي مجوزهاي كاغذي در روزهاي آتي

 

كليه مجوزهاي قانوني صادرات صرفاً به صورت الكترونيكي دريافت مي‌شود

مديركل دفتر صادرات گمرك ايران از قفل شدن سامانه گمرك بر روي مجوزهاي كاغذي در روزهاي آتي خبر داد و اعلام كرد: كليه مجوزهاي قانوني صادرات صرفاً به صورت الكترونيكي دريافت مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، اين موضوع در سمينار صدور مجوزهاي الكترونيكي جهت رويه صادرات در پنجره واحد تجارت فرامرزي كه با حضور نمايندگان 20 وزارتخانه و سازمان مجوزدهنده برگزار گرديد، مطرح شد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۸ دى ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۳:۵۲ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

اضافه شدن دو تبصره به مواد 82 و 87 آيين‌نامه اجرايي قانون امور گمركي

گمرك ايران از اضافه شدن دو تبصره به مواد 82و87 آيين‌نامه اجرايي قانون امور گمركي در راستاي اقتصاد مقاومتي و حمايت از توليد داخل خبر داد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، دولت با ابلاغ مصوبه‌اي دو تبصره به مواد 82 و 87 آيين‌نامه اجرايي قانون امور گمركي اضافه نمود.
با ابلاغ اين مصوبه و در راستاي حمايت از توليد داخل و سرعت در صدور 9 قلم كالاي كشاورزي مشمول قانون تمركز كه وزارت جهاد كشاورزي مسئوليت آن را عهده‌دار است انگيزه تبديل به ورود قطعي آن كاهش مي‌يابد. در حالي كه كشورمان توان بالايي را در توليد گندم ،برنج و ساير محصولات داراست منطقي است كه با حمايت تعرفه‌اي ميل به ورود قطعي اين قبيل كالاها از طريق رويه ورود موقت كاهش يابد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۹:۵۱:۵۴ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

كشف ماده مخدر شيشه از داخل بطري‌هاي دوغ توسط مأموران گمرك

مأموران گمرك ايران مقدار 3كيلو و 150 گرم ماده مخدر از نوع شيشه از داخل بطري‌هاي دوغ كشف كردند.

مأموران گمرك مرز رازي در محوطه نقطه صفر مرزي ميان ايران و تركيه، ابتدا به يك خودروي سواري كاپوتاژي كه بدون سرنشين رها شده بود مشكوك و تصميم به بازرسي خودرو مي‌گيرند كه در بازرسي‌هاي فيزيكي مورد خاصي از خودرو كشف نمي‌شود.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۹:۵۱:۱۱ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

كشف يك كانتينر لوازم آرايشي قاچاق

 

يك كانتينر لوازم آرايشي قاچاق به كمك سامانه مانيتورينگ ترانزيت توسط مأموران گمرك كشف و ضبط شد.

يك شركت حمل‌ونقل بين‌المللي اقدام به اظهار ترانزيت داخلي يك كانتينر كالا با عنوان كارتن خالي در يكي از گمركات ورودي به مقصد يكي از گمركات داخلي مي‌كند كه مأموران گمرك با رصد اين محموله از اتاق مانيتورينگ دفتر نظارت بر ترانزيت مستقر در ستاد مركزي گمرك ايران به مغايرت اطلاعات ورودي مشكوك ومراتب را جهت بررسي و فك پلمپ كشور مبدأ و ارزيابي دقيق كالا به گمرك مبدأ اعلام مي كنند.
متعاقباً پس از ارزيابي كامل محموله توسط گمرك مبدأ مشخص مي‌گردد كه قسمت جلو درب ورودي كانتينر به طرز ماهرانه‌اي با كارتن خالي پوشانده شده است اما در رديف‌هاي انتهايي كارتن‌هاي حاوي لوازم آرايشي جاسازي شده است. با توجه به رويه ترانزيت و به استناد ماده 61 قانون امور گمركي و اظهار خلاف واقع توأم با اسناد خلاف، اين كالا مشمول قاچاق شده و پرونده قاچاق تشكيل و جهت سير مراحل قانوني به مراجع ذيصلاح ارجاع مي‌شود.

منبع:‌اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۹:۵۰:۴۱ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

اطلاعات تكميلي از توقيف محموله ۱۵۰تني قاچاق موز

معاون وزير جهاد كشاورزي از توقيف محموله ۱۵۰ تني موز قاچاق در مرز بازرگان خبر داد.

محمد علي طهماسبي گفت: برخي واردكنندگان اين محصول در مرز قصد داشتند كم‌اظهاري كنند، اما گمرك با هوشياري با آنان برخورد كرد.
محمدعلي طهماسبي امروز در حاشيه اولين همايش كشت بافت درخصوص ورود دوباره ميوه‌هاي قاچاق به كشور اظهار كرد: با ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز و سازمان تعزيرات حكومتي براي برخورد با قاچاق در بخش ميوه همكاري‌هاي گسترده‌اي انجام شد و بايد از فعاليت‌هاي آنها در اين خصوص قدرداني شود.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۹:۵۰:۱۴ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

دريافت اطلاعات كالاهاي ورودي از 870 شركت حمل‌ونقل قبل از اظهار به گمرك

اطلاعات كالاهاي ورودي قبل از اظهار به گمرك از طريق 870 شركت كشتيراني و فورواردري به گمرك ارائه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، اين اطلاعات از طريق مانيفست الكترونيكي دريافت و در سامانه جامع امور گمركي تجميع مي‌شود و شركت‌هاي حمل‌ونقل در صورتي مي‌توانند نسبت به صدور ترخيصيه اقدام نمايند كه قبلاً اطلاعات محموله‌هاي خود را از طريق مانيفست الكترونيكي در سامانه جامع گمركي ثبت كرده باشند. در سامانه جامع گمركي برخلاف گذشته كه اطلاعات مانيفست كالا به صورت دستي و غيرقابل صحت‌سنجي به گمرك ارائه مي‌شد، اطلاعات مانيفست كالا قبل از ورود به گمرك به صورت الكترونيك از شركت‌هاي حمل‌ونقل دريافت مي‌شود.بر
اساس اطلاعات مانيفست الكترونيكي بارنامه به نام صاحبان كالا صادر ونهايتا ترخيصيه از روي بارنامه صادر مي شود و يك شماره بارنامه در زمان تسويه حساب به صاحب كالا داده مي شود .
 به هنگام اظهار الكترونيكي اظهار با همان شماره بارنامه صورت مي گيرد و زمانيكه صاحب كالا قصد دارد تا كالاي خود را به گمرك اظهار نمايد به صورت الكترونيكي با وارد نمودن شماره بارنامه اطلاعات صاحب كالا از روي مانيفست الكترونيكي بر روي اظهارنامه الكترونيكي واردات در سامانه جامع گمركي درج مي گردد.
 اين اطلاعات پردازش شده در انجام تشريفات گمركي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.بر اين اساس تمامي شركت‌هاي كشتيراني و حمل‌ونقل دريايي جهت صدور  ترخيصيه ابتدا بايد مانيفست كالاهاي خود را به صورت الكترونيكي در سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي ثبت نمايند. اين كار هم‌اكنون با مشاركت بسيار خوب انجمن كشتيراني و شركت‌هاي حمل‌ونقل دريايي و فورواردرها انجام مي‌شود . در تازه‌ترين آمار تعداد شركت‌هايي كه از طريق مانيفست الكترونيكي اطلاعات محموله‌هاي خود را قبل از اظهار به گمرك ارسال مي‌نمايند به 870 شركت رسيده است.

 

منبع:‌اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۹:۴۹:۴۲ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

مواد اوليه و تجهيزات خطوط توليد مستقيماً به درب خروج گمركات مي‌روند

فرود عسگري معاون فني و امور گمركي گمرك ايران در گزارشي آخرين اقدامات گمرك براي حمايت از واحدهاي توليدي را تشريح كرده است .

اين گزارش را در ادامه مي‌خوانيد:
«در بحث ترخيص كالاهاي واحدهاي توليدي بايد اشاره كنم كه اطلاعات آنها در سامانه جامع گمركي تجميع و خدمات ما به توليدكنندگان الكترونيكي شده است و براساس اين اطلاعات خيلي از آنها مشمول كار كارشناسي در گمرك نمي‌شوند و كسي كه مواد اوليه دارد يا تجهيزات خط توليد آورده است به محض اظهار به صندوق و درب خروج هدايت مي‌شود.
 در 40 روز اخير ميزان اظهارنامه‌هايي كه مشمول كارشناسي مجازي نمي‌شود، افزايش پيدا كرده است و چيزي نزديك به 47 درصد اظهارنامه‌هاي ما در گروهي قرار مي‌گيرد كه نيازي به كارشناسي ندارد و به كمك سامانه‌هاي الكترونيكي مستقيماً به صندوق و درب خروج مي‌رود و بارگيري مي‌شود. مانند مواد اوليه كارخانه‌ها، فعالان مجاز اقتصادي، كالاهاي سرمايه‌اي و... بنابراين چيزي حدود47 درصد اظهارنامه‌ها مشمول كار كارشناسي نمي‌شود. در واقع اين اعتمادي است كه گمرك به اين گروه از واردكنندگان كرده است.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۹:۴۸:۱۳ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

انتصابات جديد

با صدور احكامي از سوي معاونت توسعه مديريت و منابع گمرك ايران مدير گمرك صادرات فرودگاه امام خميني(ره) و سرپرست گمرك خسروي منصوب شدند.


براساس احكام ابلاغي علي رحيميان معاونت توسعه مديريت و منابع گمرك ايران، اكبر اكبرزاده به سمت مدير گمرك صادرات فرودگاه امام خميني(ره) و مسلم احمدي‌نصر به سرپرستي گمرك خسروي منصوب شدند.

 

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ دى ۱۳۹۵ | ۰۱:۰۸:۱۶ | نویسنده : krgs | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>